🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Vittoria Mota Enduro Tire TLR/TNT 29x2.35 Black
- TECH SPECS
| model | Mota |
| size | 29" |
| width | 2.35" |
| compound | trail TLR/TNT G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | anthracite/black |
| weight | 1000g |
$31.50
Original: $89.99
-65%Vittoria Mota Enduro Tire TLR/TNT 29x2.35 Black—
$89.99
$31.50Vittoria Mota Enduro Tire TLR/TNT 29x2.35 Black
- TECH SPECS
| model | Mota |
| size | 29" |
| width | 2.35" |
| compound | trail TLR/TNT G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | anthracite/black |
| weight | 1000g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Mota |
| size | 29" |
| width | 2.35" |
| compound | trail TLR/TNT G2.0 |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | anthracite/black |
| weight | 1000g |















