đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Schwalbe Racing Ralph Addix Tire -29x2.35 - Folding Tubeless - Addix Speed SnakeSkin 67TPI
- TECH SPECS
| e-Bike approved | No |
| Tire Technology | SnakeSkin |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| TPI | 67TPI |
| Bead | Folding |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Primary Color | Black |
| Tire PSI | 23-50 |
| Tubeless Technology | Tubeless Easy |
| Labeled Size | 29x2.35 |
| Tire Compound | Addix Speed |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Weight | 700g |
| Tire Width | 2.35 |
$85.00
Schwalbe Racing Ralph Addix Tire -29x2.35 - Folding Tubeless - Addix Speed SnakeSkin 67TPI—
$85.00
Schwalbe Racing Ralph Addix Tire -29x2.35 - Folding Tubeless - Addix Speed SnakeSkin 67TPI
- TECH SPECS
| e-Bike approved | No |
| Tire Technology | SnakeSkin |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| TPI | 67TPI |
| Bead | Folding |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Primary Color | Black |
| Tire PSI | 23-50 |
| Tubeless Technology | Tubeless Easy |
| Labeled Size | 29x2.35 |
| Tire Compound | Addix Speed |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Weight | 700g |
| Tire Width | 2.35 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| e-Bike approved | No |
| Tire Technology | SnakeSkin |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| TPI | 67TPI |
| Bead | Folding |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Primary Color | Black |
| Tire PSI | 23-50 |
| Tubeless Technology | Tubeless Easy |
| Labeled Size | 29x2.35 |
| Tire Compound | Addix Speed |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Weight | 700g |
| Tire Width | 2.35 |























