đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

HomeStore
Schwalbe Nobby Nic Mountain Tire 27.5x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Performance Perf TwinSkin TL Ready Black
Schwalbe Nobby Nic Mountain Tire 27.5x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Performance Perf TwinSkin TL Ready Black
- TECH SPECS
| Tire PSI | 26-54 |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 27.5/584 |
| Tire Technology | Perf TwinSkin TL Ready |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Labeled Size | 27.5x2.35 |
| Tire Width | 2.35 |
| Primary Color | Black |
| Tire Weight | 825g |
| e-Bike approved | Yes |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Tire Compound | Addix Performance |
$22.46
Original: $64.17
-65%Schwalbe Nobby Nic Mountain Tire 27.5x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Performance Perf TwinSkin TL Ready Black—
$64.17
$22.46Schwalbe Nobby Nic Mountain Tire 27.5x2.35 Folding Tubeless Ready Addix Performance Perf TwinSkin TL Ready Black
- TECH SPECS
| Tire PSI | 26-54 |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 27.5/584 |
| Tire Technology | Perf TwinSkin TL Ready |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Labeled Size | 27.5x2.35 |
| Tire Width | 2.35 |
| Primary Color | Black |
| Tire Weight | 825g |
| e-Bike approved | Yes |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Tire Compound | Addix Performance |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Tire PSI | 26-54 |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 27.5/584 |
| Tire Technology | Perf TwinSkin TL Ready |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Labeled Size | 27.5x2.35 |
| Tire Width | 2.35 |
| Primary Color | Black |
| Tire Weight | 825g |
| e-Bike approved | Yes |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Tire Compound | Addix Performance |























