đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5x2.4 - Super Downhill - Addix Ultra Soft
Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.4 Tubeless Folding Black Evolution Super Downhill Addix Ultra Soft. Schwalbe Magic Mary Tires. Featuring new Super Gravity technology to make it lighter it is still extremely sidewall-stable and snake-bite resistant.
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 61 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
$35.15
Original: $100.44
-65%Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5x2.4 - Super Downhill - Addix Ultra Soft—
$100.44
$35.15Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5x2.4 - Super Downhill - Addix Ultra Soft
Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.4 Tubeless Folding Black Evolution Super Downhill Addix Ultra Soft. Schwalbe Magic Mary Tires. Featuring new Super Gravity technology to make it lighter it is still extremely sidewall-stable and snake-bite resistant.
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 61 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Schwalbe Magic Mary Tire - 27.5 x 2.4 Tubeless Folding Black Evolution Super Downhill Addix Ultra Soft. Schwalbe Magic Mary Tires. Featuring new Super Gravity technology to make it lighter it is still extremely sidewall-stable and snake-bite resistant.
- TECH SPECS
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Flat Protection | Sidewall |
| ISO Diameter | 584 / 650b / 27.5" |
| ISO Width (mm) | 61 |
| Labeled Size | 27.5 x 2.4 |
| Tire Bead | Folding |
| Tire Diameter | 27.5" |
| Tire Intended Use | Mountain |
| Tire Type | Tubeless Ready Clincher |























