đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x60mm - For 2019+ Yeti SB150
- TECH SPECS
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Spring Type | DebonAir+ Progressive |
| Frame Compatibility | Yeti SB150 |
| Default Settings | Progressive Air 0Neg/1Pos Tokens ProgressiveReb/LComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 230x60 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Body Eyelet | Standard |
| Damping | RC2T |
| Primary Color | Black |
$220.50
Original: $630.00
-65%RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x60mm - For 2019+ Yeti SB150—
$630.00
$220.50RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x60mm - For 2019+ Yeti SB150
- TECH SPECS
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Spring Type | DebonAir+ Progressive |
| Frame Compatibility | Yeti SB150 |
| Default Settings | Progressive Air 0Neg/1Pos Tokens ProgressiveReb/LComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 230x60 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Body Eyelet | Standard |
| Damping | RC2T |
| Primary Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Spring Type | DebonAir+ Progressive |
| Frame Compatibility | Yeti SB150 |
| Default Settings | Progressive Air 0Neg/1Pos Tokens ProgressiveReb/LComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 230x60 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Body Eyelet | Standard |
| Damping | RC2T |
| Primary Color | Black |























