đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

HomeStore
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x57.5mm - For 2019+ Santa Cruz Megatower 1
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x57.5mm - For 2019+ Santa Cruz Megatower 1
- TECH SPECS
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Default Settings | Linear Air 0Neg/1Pos Tokens LinearReb/MComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 230x57.5 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping | RC2T |
| Frame Compatibility | Santa Cruz Megatower 1 |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Body Eyelet | Bearing |
| Primary Color | Black |
$630.00
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x57.5mm - For 2019+ Santa Cruz Megatower 1—
$630.00
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 230x57.5mm - For 2019+ Santa Cruz Megatower 1
- TECH SPECS
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Default Settings | Linear Air 0Neg/1Pos Tokens LinearReb/MComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 230x57.5 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping | RC2T |
| Frame Compatibility | Santa Cruz Megatower 1 |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Body Eyelet | Bearing |
| Primary Color | Black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Default Settings | Linear Air 0Neg/1Pos Tokens LinearReb/MComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 230x57.5 |
| Shaft Eyelet | Standard |
| Damping | RC2T |
| Frame Compatibility | Santa Cruz Megatower 1 |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
| Body Eyelet | Bearing |
| Primary Color | Black |























