🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

HomeStore
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 205x65mm - For 2018+ Transition Patrol & 2021+ Niner WFO
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 205x65mm - For 2018+ Transition Patrol & 2021+ Niner WFO
- TECH SPECS
| Default Settings | 205X65 Linear Air 0Neg/4Pos Tokens LinearReb/LComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 205x65 |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Damping | RC2T Hydraulic Bottom Out |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Body Eyelet | Standard |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Frame Compatibility | Niner WFO |
| Primary Color | Black |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
$630.00
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 205x65mm - For 2018+ Transition Patrol & 2021+ Niner WFO—
$630.00
RockShox Super Deluxe Ultimate RC2T Rear Shock C1 - 205x65mm - For 2018+ Transition Patrol & 2021+ Niner WFO
- TECH SPECS
| Default Settings | 205X65 Linear Air 0Neg/4Pos Tokens LinearReb/LComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 205x65 |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Damping | RC2T Hydraulic Bottom Out |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Body Eyelet | Standard |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Frame Compatibility | Niner WFO |
| Primary Color | Black |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Default Settings | 205X65 Linear Air 0Neg/4Pos Tokens LinearReb/LComp 320lb Lockout |
| Eye-To-Eye | 205x65 |
| Damping Adjustments | External rebound 2 pos (open/firm) Hi & Low Speed comp adj |
| Damping | RC2T Hydraulic Bottom Out |
| Spring Type | DebonAir+ Linear |
| Body Eyelet | Standard |
| Shaft Eyelet | Trunnion |
| Frame Compatibility | Niner WFO |
| Primary Color | Black |
| Spring Adjustments | Air pressure Bottomless tokens |























