🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

RockShox SID SL Ultimate - 29" - 3-Position - 110mm - Red
- TECH SPECS
| Model | SID SL Ultimate 3-Position |
| Wheel Size | 29" |
| Steerer (Stem/Race) | Tapered (28.6/40mm) |
| Offset | 44mm |
| Travel | 110mm |
| Spring Type | DebonAir+ |
| Brake Mount | Disc Only (PM-160) |
| Dropout | 15x110mm Boost |
| Weight | - |
| Color | Red |
$989.00
RockShox SID SL Ultimate - 29" - 3-Position - 110mm - Red—
$989.00
RockShox SID SL Ultimate - 29" - 3-Position - 110mm - Red
- TECH SPECS
| Model | SID SL Ultimate 3-Position |
| Wheel Size | 29" |
| Steerer (Stem/Race) | Tapered (28.6/40mm) |
| Offset | 44mm |
| Travel | 110mm |
| Spring Type | DebonAir+ |
| Brake Mount | Disc Only (PM-160) |
| Dropout | 15x110mm Boost |
| Weight | - |
| Color | Red |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Model | SID SL Ultimate 3-Position |
| Wheel Size | 29" |
| Steerer (Stem/Race) | Tapered (28.6/40mm) |
| Offset | 44mm |
| Travel | 110mm |
| Spring Type | DebonAir+ |
| Brake Mount | Disc Only (PM-160) |
| Dropout | 15x110mm Boost |
| Weight | - |
| Color | Red |















