đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Race Face Turbine Rear Wheel - 29" - 12x148 Boost - XD
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (XD) |
| rim | Turbine 30 rear |
| hub | Vault |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1865g (set) |
$470.99
Race Face Turbine Rear Wheel - 29" - 12x148 Boost - XD—
$470.99
Race Face Turbine Rear Wheel - 29" - 12x148 Boost - XD
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (XD) |
| rim | Turbine 30 rear |
| hub | Vault |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1865g (set) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| size | 29" |
| front/rear | rear (XD) |
| rim | Turbine 30 rear |
| hub | Vault |
| axle/spacing (mm) | 12x148 Boost |
| hole | 28h |
| spoke | DB |
| nipple | alloy |
| color | black |
| weight | 1865g (set) |























