🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Onza Aquila Tire - 29x2.5 - Tanwall
- TECH SPECS
| model | Aquila |
| size | 29" |
| width | 2.5" |
| compound | dual 50a/45a |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | tanwall |
| weight | 1240g |
$87.99
Onza Aquila Tire - 29x2.5 - Tanwall—
$87.99
Onza Aquila Tire - 29x2.5 - Tanwall
- TECH SPECS
| model | Aquila |
| size | 29" |
| width | 2.5" |
| compound | dual 50a/45a |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | tanwall |
| weight | 1240g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Aquila |
| size | 29" |
| width | 2.5" |
| compound | dual 50a/45a |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | tanwall |
| weight | 1240g |















