
MRP AMg SLR Chainguide - 32-36t Carbon
The MRP AMg SLR chainguide eliminates dropped chains and bent chainrings. It combines a lightweight upper guide and a durable bashguard mated to a carbon fiber backplate. Unlike the cheap flexy and rattle-prone upper guides found on other products the AMg features a premium stiff silent upper guide and a tough fiber-infused bashguard.
TECH SPECS
| Color | Black |
| Weight | 99g |
| Chainguide Mount Type | ISCG-05 |
| Material | Composite |
| Defined Color | Black |
| Max Tooth (teeth) | 36 |
| Tooth Range | 32-36T |
| Backplate Material | Carbon |
Original: $159.95
-65%$159.95
$55.98MRP AMg SLR Chainguide - 32-36t Carbon
The MRP AMg SLR chainguide eliminates dropped chains and bent chainrings. It combines a lightweight upper guide and a durable bashguard mated to a carbon fiber backplate. Unlike the cheap flexy and rattle-prone upper guides found on other products the AMg features a premium stiff silent upper guide and a tough fiber-infused bashguard.
TECH SPECS
| Color | Black |
| Weight | 99g |
| Chainguide Mount Type | ISCG-05 |
| Material | Composite |
| Defined Color | Black |
| Max Tooth (teeth) | 36 |
| Tooth Range | 32-36T |
| Backplate Material | Carbon |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
The MRP AMg SLR chainguide eliminates dropped chains and bent chainrings. It combines a lightweight upper guide and a durable bashguard mated to a carbon fiber backplate. Unlike the cheap flexy and rattle-prone upper guides found on other products the AMg features a premium stiff silent upper guide and a tough fiber-infused bashguard.
TECH SPECS
| Color | Black |
| Weight | 99g |
| Chainguide Mount Type | ISCG-05 |
| Material | Composite |
| Defined Color | Black |
| Max Tooth (teeth) | 36 |
| Tooth Range | 32-36T |
| Backplate Material | Carbon |























