đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Michelin Wild Enduro MH Racing Line Tire - MAGI-X - Dark Logo - 29x2.5
- TECH SPECS
| Bead | Folding |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Primary Color | Black |
| Labeled Size | 29x2.50 |
| Tire Weight | 1335g |
| Tire Width | 2.50 |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| e-Bike approved | Yes |
$35.00
Original: $99.99
-65%Michelin Wild Enduro MH Racing Line Tire - MAGI-X - Dark Logo - 29x2.5—
$99.99
$35.00Michelin Wild Enduro MH Racing Line Tire - MAGI-X - Dark Logo - 29x2.5
- TECH SPECS
| Bead | Folding |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Primary Color | Black |
| Labeled Size | 29x2.50 |
| Tire Weight | 1335g |
| Tire Width | 2.50 |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| e-Bike approved | Yes |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Bead | Folding |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Primary Color | Black |
| Labeled Size | 29x2.50 |
| Tire Weight | 1335g |
| Tire Width | 2.50 |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| e-Bike approved | Yes |























