đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Michelin Wild Access - 29x2.25
- TECH SPECS
| Tire Type | Clincher |
| Primary Color | Black |
| Tire Width Range | 1.90 - 2.25 |
| Tire Weight | 835g |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| TPI | 30TPI |
| e-Bike approved | No |
| Labeled Size | 29x2.25 |
| Tire Width | 2.25 |
| Bead | Wire |
| Tire PSI | 29-58 |
$41.99
Michelin Wild Access - 29x2.25—
$41.99
Michelin Wild Access - 29x2.25
- TECH SPECS
| Tire Type | Clincher |
| Primary Color | Black |
| Tire Width Range | 1.90 - 2.25 |
| Tire Weight | 835g |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| TPI | 30TPI |
| e-Bike approved | No |
| Labeled Size | 29x2.25 |
| Tire Width | 2.25 |
| Bead | Wire |
| Tire PSI | 29-58 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Tire Type | Clincher |
| Primary Color | Black |
| Tire Width Range | 1.90 - 2.25 |
| Tire Weight | 835g |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| TPI | 30TPI |
| e-Bike approved | No |
| Labeled Size | 29x2.25 |
| Tire Width | 2.25 |
| Bead | Wire |
| Tire PSI | 29-58 |























