🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Michelin E-Wild Rear Tire - 27.5x2.8 - E-Gum-X - Gravity Shield
- TECH SPECS
| model | E-Wild Rear TS TLR |
| size | 27.5" |
| width | 2.8" |
| compound | E-Gum-X |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1095g |
$29.40
Original: $83.99
-65%Michelin E-Wild Rear Tire - 27.5x2.8 - E-Gum-X - Gravity Shield—
$83.99
$29.40More Images

Michelin E-Wild Rear Tire - 27.5x2.8 - E-Gum-X - Gravity Shield
- TECH SPECS
| model | E-Wild Rear TS TLR |
| size | 27.5" |
| width | 2.8" |
| compound | E-Gum-X |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1095g |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | E-Wild Rear TS TLR |
| size | 27.5" |
| width | 2.8" |
| compound | E-Gum-X |
| bead | folding |
| type | tubeless |
| color | black |
| weight | 1095g |























