đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Michelin E-Wild Rear Racing Line Tire - MAGI-X - 29x2.6
- TECH SPECS
| e-Bike approved | Yes |
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 1325g |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Labeled Size | 29"x2.60 |
| Tire Width | 2.6 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
$35.00
Original: $99.99
-65%Michelin E-Wild Rear Racing Line Tire - MAGI-X - 29x2.6—
$99.99
$35.00Michelin E-Wild Rear Racing Line Tire - MAGI-X - 29x2.6
- TECH SPECS
| e-Bike approved | Yes |
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 1325g |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Labeled Size | 29"x2.60 |
| Tire Width | 2.6 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| e-Bike approved | Yes |
| Primary Color | Black |
| Bead | Folding |
| Tire Diameter/ISO | 29/622 |
| Tire Type | Tubeless Ready |
| Tire Weight | 1325g |
| Tubeless Technology | Tubeless Ready |
| Labeled Size | 29"x2.60 |
| Tire Width | 2.6 |
| Tire Compound | MAGI-X |
| Tire Width Range | 2.30 - 2.60 |























