🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

Industry Nine Hydra Classic Rear Hub - 28H - 6-bolt - Boost 12x148mm - XD - Silver
- TECH SPECS
| Hub Drilling | 28H |
| Position | Rear |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |
| Freehub Body | SRAM XD |
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Weight | 286g |
| Primary Color | Silver |
$460.00
Industry Nine Hydra Classic Rear Hub - 28H - 6-bolt - Boost 12x148mm - XD - Silver—
$460.00
Industry Nine Hydra Classic Rear Hub - 28H - 6-bolt - Boost 12x148mm - XD - Silver
- TECH SPECS
| Hub Drilling | 28H |
| Position | Rear |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |
| Freehub Body | SRAM XD |
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Weight | 286g |
| Primary Color | Silver |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Hub Drilling | 28H |
| Position | Rear |
| Rotor Mount | 6-bolts |
| Hub Spacing | 148mm |
| Hub Spoke Type | J-bend |
| Skewers Included | No |
| Freehub Body | SRAM XD |
| Axle Type | 12mm TA |
| Hub Weight | 286g |
| Primary Color | Silver |















