🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

HT Components X2-SX BMX-SX Pedals Body: Aluminum Spindle: Cr-Mo 9/16 Red Pair
- TECH SPECS
| Cleat Compatibility | X1 X2 |
| Spindle Material | Cr-Mo |
| Pedal Weight | 465g |
| Color | Red |
| Pedal Material | Aluminum |
| Pedal Bearing | Sealed bearings |
| Primary Color | Red |
| Pedals Thread | 9/16 |
$62.65
Original: $179.00
-65%HT Components X2-SX BMX-SX Pedals Body: Aluminum Spindle: Cr-Mo 9/16 Red Pair—
$179.00
$62.65HT Components X2-SX BMX-SX Pedals Body: Aluminum Spindle: Cr-Mo 9/16 Red Pair
- TECH SPECS
| Cleat Compatibility | X1 X2 |
| Spindle Material | Cr-Mo |
| Pedal Weight | 465g |
| Color | Red |
| Pedal Material | Aluminum |
| Pedal Bearing | Sealed bearings |
| Primary Color | Red |
| Pedals Thread | 9/16 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cleat Compatibility | X1 X2 |
| Spindle Material | Cr-Mo |
| Pedal Weight | 465g |
| Color | Red |
| Pedal Material | Aluminum |
| Pedal Bearing | Sealed bearings |
| Primary Color | Red |
| Pedals Thread | 9/16 |















