đźšš Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

2025 Fox 32 Performance Step Cast Fork - Black - 29" - 100mm - GRIP w/ Remote
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip, push-lock |
| wheel size | 29" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 100mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-160) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | - |
| color | matte black |
$659.00
2025 Fox 32 Performance Step Cast Fork - Black - 29" - 100mm - GRIP w/ Remote—
$659.00
2025 Fox 32 Performance Step Cast Fork - Black - 29" - 100mm - GRIP w/ Remote
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip, push-lock |
| wheel size | 29" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 100mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-160) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | - |
| color | matte black |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | 32, F-S, Grip, push-lock |
| wheel size | 29" |
| steer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 100mm |
| spring type | Float Evol air |
| brake mount | disc only (PM-160) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | - |
| color | matte black |









