🚚 Free Worldwide Shipping on All Orders!Shop Now

DVO Diamond 36 D1 SL - 29" - 160mm - 15x110mm Boost - 44mm Offset - Black
- TECH SPECS
| model | Diamond 36 D1 SL |
| wheel size | 29" |
| steerer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 160mm |
| spring type | air |
| brake mount | disc only (PM-180) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | 2200g |
| color | grey |
$1,049.00
DVO Diamond 36 D1 SL - 29" - 160mm - 15x110mm Boost - 44mm Offset - Black—
$1,049.00
DVO Diamond 36 D1 SL - 29" - 160mm - 15x110mm Boost - 44mm Offset - Black
- TECH SPECS
| model | Diamond 36 D1 SL |
| wheel size | 29" |
| steerer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 160mm |
| spring type | air |
| brake mount | disc only (PM-180) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | 2200g |
| color | grey |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| model | Diamond 36 D1 SL |
| wheel size | 29" |
| steerer (stem/race) | tapered (28.6/40mm) |
| offset | 44mm |
| travel | 160mm |
| spring type | air |
| brake mount | disc only (PM-180) |
| dropout | 15x110mm Boost |
| weight | 2200g |
| color | grey |















