
Deity Skywire 35 Carbon Handlebar - 15mm Rise - 800mm Width - 35mm Clamp - Orange
- TECH SPECS
| Color | Black/Orange |
| Rise | 15mm |
| Material | Carbon |
| Upsweep | 5° |
| Back Sweep (deg) | 9° |
| Weight | 222g |
| Bar Clamp Diameter | 35mm |
| Width | 800mm |
| Warranty | 3 year limited warranty and lifetime crash replacement |
Deity Skywire 35 Carbon Handlebar - 15mm Rise - 800mm Width - 35mm Clamp - Orange
- TECH SPECS
| Color | Black/Orange |
| Rise | 15mm |
| Material | Carbon |
| Upsweep | 5° |
| Back Sweep (deg) | 9° |
| Weight | 222g |
| Bar Clamp Diameter | 35mm |
| Width | 800mm |
| Warranty | 3 year limited warranty and lifetime crash replacement |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Color | Black/Orange |
| Rise | 15mm |
| Material | Carbon |
| Upsweep | 5° |
| Back Sweep (deg) | 9° |
| Weight | 222g |
| Bar Clamp Diameter | 35mm |
| Width | 800mm |
| Warranty | 3 year limited warranty and lifetime crash replacement |

















