
Crank Brothers Mallet Enduro Pedals - Black
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Spindle Material | Chromoly |
| Weight | 419 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Crank Brothers Mallet Enduro Pedals - Black
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Spindle Material | Chromoly |
| Weight | 419 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Black |
| Defined Color | Black |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Spindle Material | Chromoly |
| Weight | 419 |












