
Crank Brothers Mallet Enduro Pedals - Dual Sided Clipless Platform Aluminum 9/16" Blue/BLK
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Blue/Black |
| Defined Color | Blue |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Spindle Material | Chromoly |
| Weight | 424 |
Original: $199.99
-65%$199.99
$70.00Crank Brothers Mallet Enduro Pedals - Dual Sided Clipless Platform Aluminum 9/16" Blue/BLK
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Blue/Black |
| Defined Color | Blue |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Spindle Material | Chromoly |
| Weight | 424 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Blue/Black |
| Defined Color | Blue |
| Pedal Body Material | Aluminum |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Spindle Material | Chromoly |
| Weight | 424 |












