
Crank Brothers Candy 1 Pedals - Red
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Red |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Defined Color | Red |
| Pedal Body Material | Composite |
| Weight | 249 |
| Spindle Material | Chromoly |
Original: $64.99
-65%$64.99
$22.75Crank Brothers Candy 1 Pedals - Red
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Red |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Defined Color | Red |
| Pedal Body Material | Composite |
| Weight | 249 |
| Spindle Material | Chromoly |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
- TECH SPECS
| Cleat Interface | Crank Brothers Brass |
| Color | Red |
| Pedal Type | Dual Sided Clipless with Platform |
| Pedal Spindle | 9/16" |
| Defined Color | Red |
| Pedal Body Material | Composite |
| Weight | 249 |
| Spindle Material | Chromoly |












